Ako si vybrať ideálne zvárané pletivo pre vás?

Ako si vybrať ideálne zvárané pletivo pre vás?

Pletivá Pantanet

Pletivá Pantanet

Zvárané pletivá sú výbornou alternatívou ku klasickému typu pletiva.

Sú balené v roliach, obvykle po 25 m. Inštalujú sa na okrúhle stĺpiky so vzperami. Tu však podobnosť s bežnými štvorhrannými pletivami končí.

Vodorovné drôty sú vzájomne spojené so zvislými zváraným spojom. Vytvára sa tak pevné oplotenie, ktorého prekonanie je oveľa náročnejšie ako prekonanie klasického pletiva.

Zvárané pletivo v rolke - Pantanet Family

Zvárané pletivo v rolke – Pantanet Family

Tu sú niektoré charakteristiky, ktoré by vás mohli zaujímať:

  • Štandardné dĺžky pletív: Zvárané pletivá sa dodávajú balené po 25 m. Niektoré typy pletív sú balené i po 5 m, 10 m či 15 m.
  • Strihanie pletív na mieru: Zvárané pletivá, ktoré sa rozstrihnú, nie je možné spájať. Niekedy sa je to však Strihanie sa tak robí výhradne na požiadanie a to iba niektoré typy pletív.
  • Pevnosť zváraných pletív: Faktory, ktoré vplývajú na pevnosť pletív sú:
    • Veľkosti ok sú jedným z faktorov pevnosti pletiva. Čím sú oká menšie, tým je pevnosť vyššia. Najsilnejšie majú oká 50×50 mm. Ďalšie štandardné oká sú: 50×100 mm, 75×100 mm atď.
    • Priemer drôtov sú druhým faktorom, ktoré určia silu pletiva. Najsilnejšie pletivá majú drôt s priemerom až 3,5 mm. Menej pevné majú drôty 2,9 – 3,0 mm, 2,5 mm. Najmenej pevné majú drôty v rozmedzí 2,1 – 2,2 mm.
    • Čím sú pletivá pevnejšie, tým sú ich ceny drahšie na bežný meter.
Facebooktwittergoogle_pluspinterestmail

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *